головна   контакти   карта сайту
Вибір вишивки: 
 
 
 
русский   english
 вишивка  кераміка  ткацтво   різблення по дереву   народні костюми 
Полтава -
яскрава зіркав сузір'ї
міст УкраїниНові вишиванки
Нові сувеніри
Відкрито сторінок:
990352
40%
52%
8%
ru
ua
en

Заслужений майстер народної творчості УРСР Олександра Кузьмівна Великодна

Художньо-виражальні засоби вишивки білим по білому,  доведені до досконалості

Творчість Олександри Кузьмівни Великодної - прекрасна сторінка з історії українського народного мистецтва. Творчість Олександри Кузьмівни Великодної (23.04.1914 - 26.03.2002) - прекрасна сторінка з історії українського народного мистецтва.

Великодна Олександра Кузьмівна народилася в селі Бухалівка Зіньківського району Полтавської області. У 1935 році талановита дівчина розпочала свою трудову діяльність в системі народних художніх промислів України. Наполегливо, крок за кроком долала вона вершини майстерності.

Олександра Кузьмівна глибоко знала і творчо продовжувала традиції народного полтавського вишивання, віртуозно володіла всіма секретами техніки художнього вишивання. Олександра Кузьмівна Великодна все творче життя присвятила художній вишивці віддавала перевагу м'яким, теплим пастельним відтінкам коричневого, вохристого, але найбільше - білого з невеликим вкрапленням зеленуватого, сірого кольорів, створивши за своє життя понад 700 малюнків для оздоблення жіночих блуз за старовинними народними мотивами, чоловічих сорочок "Чумачок", скатертин, серветок, доріжок та іншого асортименту.

Більше 60 років Заслужений майстер народної творчості України брала участь в обласних республіканських, всесоюзних виставках творів народних художніх промислів. Творчий майстер, учасник багатьох міжнародних виставок. У 1976 році роботи Великодної О.К. виставлялись в Болгарії, в Сполучених Штатах Америки, в 1977 році на міжнародній ярмарці в Лейпцігу, Празі, Токіо, Канаді, в Європейському музеї Брюсселю. Олександра Кузьмівна в 1976 році нагороджена Дипломом лауреата Першого Всесвітнього фестивалю за участь у виставках, Почесною грамотою Міністерства місцевої промисловості УРСР, грамотами Полтавського будинку народної творчості за активну пропаганду та розвиток народної творчості – вишивку.

Великодна О.К. нагороджена Дипломами Міністерства культури СРСР, Академії мистецтв, Союзу художників СРСР. Олександра Кузьмівна - учасниця II Республіканського фестивалю народного мистецтва в 1987 році, учасниця всіх виставок, що проводилась Республіканським Будинком народної творчості. Багато робіт Великодної занесено до каталогів. Так її роботи включено до каталогів виставок, присвячених 800-річчю Полтави у 1984 році, Республіканської та обласної, присвячених 350 річниці з дня народження Г.С. Сковороди у 1972 році, обласних виставок, присвячених 30-річчю та 40-річчю з Дня Перемоги. Творчим майстром організовувались персональні виставки в Полтавському краєзнавчому музеї, Національному Музеї архітектури та побуту України.

Роботи Олександри Кузьмівни зберігаються в експозиціях та Фондах Центрального музею декоративно-прикладного мистецтва в місті Київі, музеї імені Гончара с столиці нашої держави, інших музеях України. Розроблені нею неперевершені по техніці виконання малюнки втілюються у сучасних виробах ТОВ "Леся Українка".


Google

Web Сайт

ТОВ "Леся Українка" | Салон "Український сувенір" | Мапа сайту | РозташуванняДизайн: www.tsd.com.ua

© 2007 Copyright JSC "Lesya Ukrainka"